Arhiiv

Reede ja 13 ja täiskuu (nr 418/ 13.12.2019)

Foto: Karin Kallas-Põder

Rahu, ilusat kolmandat adventi ning head jõulupaastu jätku gta 5 wiederen.

Tänases numbris jätkame Evangeelsete Kirikute Osaduse Euroopas uurimuse „Evangeelsed käsitused religioonide paljususest Euroopas“ avaldamist how can I songs for free. Lugeda saab ülevaadet kirikute dokumentidest ning Piibli ja evangeelse teoloogia hoiakutest religioonide paljususe suhtes. Dokumendis seisab: „Kristlased usuvad Kolmainu Jumalasse, kes on radikaalselt armuline.” Tõesti on, nii nagu ütles kõrbeisa Antonius: „Öelda, et Jumal pöördub ära patusest, on sama kui öelda, et päike varjab end pimeda eest.” Ja meile on öeldud, et me oleksime sama täiuslikud nagu Jumal app für kostenlos musiken iphone! „Teie olge siis täiuslikud, nõnda nagu teie taevane Isa on täiuslik.” (Mt 5:48) Unustage siin Aristoteles või Platon ja taolised.

Arvamuste rubriigis mõtiskleb munkpreester Orenti Kampus küsimuse üle, kas nii me jõuamegi lõpule herunterladen? Endale omases radikaalses patsifismis vastab ta, et lõpp on juba ammu käes: „Mille ots, mille lõpp? Kristluse / ristiusu? Kristlus on ju kestnud siiani ning põrgu ei võida kirikut kunagi Learn to write ten fingers for free. Kas see on kristlus? Kui see on kristlus, siis mina olen Rooma paavst.”

Jutluses avab teoloogiadoktor, Kirik & Teoloogia toimetuskolleegiumi liige Jaan Lahe pühakirja teksti Jh 1:35–39.43–51 download traffic rider. Taevas on avatud, siiani. Inimene, kes tahab kohtuda avatud Jumalaga ning olla avatud taeva kodakondne, selle eelduseks on avatus. „Jumal võib toimida vastuolus meie usuga – vastuolus sellega, mida Temast arvatakse ja õpetatakse.” Sest „usk ei ole midagi staatilist, midagi, mille me oleme kord saavutanud ja mis siis lihtsalt on, vaid me peame selle ikka jälle uuesti saavutama.” Sellest on kergem kirjutada-rääkida, kui niimoodi elada download gotomeeting. Kuid mitte võimatu!

Head lugemist, armas jõulurahvas!


Tänases numbris:

Evangeelsete Kirikute Osadus Euroopas, Evangeelsed käsitused religioonide paljususest Euroopas html viewer download kostenlos. Evangeelsete Kirikute Osaduse Euroopas uurimus, 2. osa.

Orenti Kampus, Kas nii me jõuamegi lõpule?

Jaan Lahe, Avatud taevas (Jh 1:35–39.43– 51) adobe reader download windows 7 german free.

Kirikute Maailmanõukogu pöördumine COP25 raames.


Vaata ka, kuidas viidata Kirikus & Teoloogias avaldatud kirjutistele blackberry link.

Rubriigist „Arhiiv“ leiab ajakirja varasemate numbrite juhtkirjad koos sisukordadega ja viidetega tekstidele.

Kutsume jätkuvalt ajakirja Kirik & Teoloogia väljaandmist toetama! Hakka meie püsiannetajaks!

Reformatsioon 500“ logoga rubriigist leiab ülevaatlikult reformatsiooni juubeliga seotud tekstid, mis on ilmunud ajakirjas Kirik & Teoloogia ja ajalehes Eesti Kirik aastatel 2010–2017.

Vaata ka uuendatud 2011.–2018. aasta sisukorda ja registrit autorite järgi.

Print Friendly, PDF & Email

Iganädalane uudiskiri

Toeta ajakirja ilmumist!

Toeta ajakirja väljaandmist!
English