ISSN 2228-1975
Search

Jah, Ta tõuseb üles! (nr 68/ 29.3.2013)

Foto: Anu Põldsam

 

Tee mäkke, tolm, risti koorem, inimeste hõiked, nirisev higi, tilkuv veri, Suur Reede.

Ihu paitav tuul, lõikav valu kätes ja jalgades, väga raske hingata, pilk taevas, vaikivad inimesed all, surm, Suur Reede.

Leinarituaal, tolm, määrdunud lina, haud, pimedus, Vaikne Laupäev.

Vaikus.

Mäe siluett kolme tühja ristiga, õhus linnud, tuul, päike tõuseb risti tagant, ülestõusmine.

Soe paitab palgeid, valguskiir kiikab hauda, tühi ase, ülestõusmine…

Jah, Ta tõuseb üles! Saame osa maailmaloo tähtsaimast sündmusest. Jumal pöördub meie poole, Jumal aitab meid kannatuses, Jumal aitab meid lootusega. Jeesus kuulutab, sureb, Jeesus tõuseb üles, aitab meil endaga leppida, endaga hakkama saada, tähelepanu ligimesele ja maailmale pöörata, tunda ennast loodu väärikate liikmetena.

Ajakirja Kirik & Teoloogia Suure Reede ja ülestõusmispühade number on saanud nii rikas, et sisu siin kokku võtta ei jõuagi. Saame toimetusena soovitada ja paluda vaid lugeda kõike ja sügavas rahus, aega maha võttes ja mõtiskledes. Lugege Wilfried Härle artiklit Jeesuse Kristuse ristisurma päästetähendusest ja avatud metafooridest; lugege mõtisklust viimastel nädalatel teemaks olnud hingehoiu kohta, autoriks Moonika King; lugege Suure Reede jutlust Matthias Burghardti sulest, Riho Saardi meditatsiooni nägemise ja uskumise kohta; lugege Esimese ülestõusmispüha jutlust, mille meile saatis kaugelt Kanadast Mihkel Kukk; lugege avaldust Urmas Nõmmikult, milles mureks meie küündimatus oma konteksti mõistmisel; lugege uudiseid. Ja vaadake ikka ja jälle Anu Põldsami pilti Jeruusalemma kohale tõusvast päiksest.

Rahulikku Suurt Reedet ja häid ülestõusmipühi soovib kõigile Kirik & Teoloogia toimetus.

 

Tänases numbris:

Wilfried Härle, Meie eest surnud!? Jeesuse Kristuse ristisurma päästetähendus.

Moonika King, Mõtisklus hingehoiust.

Urmas Nõmmik, Üks avaldus.

Matthias Burghardt, Suure Reede jutlus (Js 53).

Mihkel Kukk, Nägu kivide taga (Lk 24: 1-12).

Riho Saard, Põlevate meditatsioonide sarjast: „Kui ma näen teid jälle“.

Lisaks täiendused rubriiki „Uudised ja oikumeenia“.

Rubriigist „Arhiiv“ leiab ajakirja varasemate numbrite juhtkirjad koos sisukordadega ja viidetega tekstidele. Vaata ka 2011.–2012. aasta sisukorda ja registrit autorite järgi.

Soovitatud:

English