Uudised ja oikumeenia

Hageri palvemajas mängitakse lavastust Elokäuk

Hageri palvemaja 200. juubeli tähistamiseks lavastasid Anne Türnpu ja Eva Koldits rahvaluulearhiivi seni avaldamata rahvausundi muinasjuttudel ja lugudel põhineva lavastuse “ELOKÄÜK” herunterladen. Lavamängus toimetavad inimeste igapäevase argielu sees, kohal ja kõrvu mütoloogilised olendid, sekkudes ja mõjutades inimeste maailma.

„“Elokäuk” Hageri vennastekoguduse palvemaja suures madalas saalis pildistab lavaliselt eestlaste šamanistlikku mõtlemist ka Kristusest lähtuva ristiusu õpetuste võimuses Download driver for samsung galaxy s3 for free. Lavastajad Anne Türnpu ja Eva Koldits on Hageri palvemaja 200. sünnipäeva tähistamise auks pannud keset palvemaja saali ehitatud katafalgil kõlama väega pärislood, mis pärit Eesti rahvaluule arhiivist codesys download for free german. Täpsemalt on need lood üles kirjutatud aastatel 1880–1910 ja on tallel Jakob Hurda ja Matthias Johann Eiseni kogudes. Näitlejad Kaie Mihkelson, Katariina Tamm, Bert Raudsep ja Lauri Kaldoja jutustavad lugusid, nendega mängib kaasa ansambel Triskele, kes esitab vaimulikke rahvalaule ja koraale herunterladen. Ja kokku sünnib emotsionaalselt tark, loosungliku moraliseerimiseta moraalset maailmapilti kujutav kunstiteos. Rituaal, mis kuulutab: Jumal on igal pool ja inimestes endis,“ kirjutab lavastusest Margus Mikomägi kostenlosen mediaplayer herunterladen.

Autorid-lavastajad Anne Türnpu, Eva Koldits (Teater NO99). Kunstnik Arthur Arula spotify premium herunterladen geht nicht. Valguskunstnik Airi Eras.

Lavastust mängitakse Hageri palvemajas. Esietendus toimus 17. augustil download tropico 5 for free german. Etendused 25/26/30/31. augustil.

Foto allikas Eesti rahvusrighääling android youtube videos downloaden.

Print Friendly, PDF & Email

Iganädalane uudiskiri

Toeta ajakirja ilmumist!

Toeta ajakirja väljaandmist!
English