Uudised ja oikumeenia

Ecumenical Review tähistab Kirikute Maailmanõukogu 70. aastapäeva

Kirikute Maailmanõukogu (KMN) kvartalikirja Ecumenical Review värskeim number tähistab KMN-i 70 kann man gekaufte amazon videos downloaden. aastapäeva, avaldades 1948. aastast organisatsiooni senise seitsme peasekretäri artikli, kõne või peatüki raamatust. Uus number kannab pealkirja „Koos käies õiglust ja rahu teenides“ herunterladen.

Toimetaja Stephen Brown märgib, et iga KMN-i peasekretär tegeleb oma aja probleemidega, ent kokkuvõttes on teemad ühised.

Numbri avaloos kirjutab KMN-i praegune peasekretär Olav Fykse Tveit, et elame ajas, mil KMN-i eesmärgid ja ülesanded on ühiskondade polariseerumise, rikaste ja vaeste vaheliste süvenevate lõhede, äärmusluse, vägivalla jms  valguses olulisemad kui iial varem kinofilme illegalen kostenlos.

1948. aasta tähistas aga mitte ainult KMN-i asutavat assambleed Amsterdamis, vaid ka inimõiguste ülddeklaratsiooni väljakuulutamist. Brasiilia teoloog Jung Mo Sung arutleb oma artiklis vajaduse üle tõsta sotsiaalset teadlikkust tõrjutusest ja marginaliseerumisest wetransfer op computer.

See teema on KMN-i töös jätkuvalt aktuaalne. 2018. aastal arutleb KMN uue oikumeenilise diakoonia dokumendi üle, mis lähtub ÜRO säästva arengu eesmärkidest party hits for free. Kaks artiklit, mille hulgas on ka KMN-i asepeasekretäri Isabel Apawo Phiri oma, arutlevad suhet õigluse, oikumeenilise diakoonia ja säästva arengu eesmärkide vahel herunterladen.

Väljaande sisuga on võimalik tutvuda siin: Ecumenical Review, Volume 70, Issue 1

 

Allikas: Kirikute Maailmanõukogu

Print Friendly, PDF & Email

Iganädalane uudiskiri

Toeta ajakirja ilmumist!

Toeta ajakirja väljaandmist!
English