Uudised ja oikumeenia

Toimus Luterliku Maailmaliidu Euroopa eelassamblee Rootsis

LML-i peasekretäri õp dr Martin Junge ettekanne <a class=

download medion tv app. Foto: LML" width="542" height="361" srcset="https://kjt.ee/wp-content/uploads/2017/02/unspecified14_0-300x200.jpg 300w, https://kjt.ee/wp-content/uploads/2017/02/unspecified14_0-768x512.jpg 768w, https://kjt.ee/wp-content/uploads/2017/02/unspecified14_0.jpg 849w" sizes="(max-width: 542px) 100vw, 542px" /> LML-i peasekretäri õp dr Martin Junge ettekanne herunterladen. Foto: LML

Luterliku Maailmaliidu (LML) delegaadid kolmest LML-i Euroopa regioonist kohtusid Hööris, Rootsis 31. jaanuarist kuni 3. veebruarini, et valmistuda maikuus toimuvaks LML-i 12 download video from wdr mediathek. assambleeks Windhoekis.

LML-i Euroopa piirkonna sekretär õp dr Ireneusz Lukase sõnul on Euroopa eelassamblee kohtumine oluline enne luterlike kirikute ülemaailmset kogunemist LML-i assambleel ning piirkondlikel kohtumistel on võimalik järele mõelda assamblee teemade üle Download minigolf for free. „Me peame jumalateenistust koos, me tahame õppida üksteiselt ja me tahame vaadata tulevikku. Me valmistume Windhoeki assambleeks, aga me loodame ka tugevdada Euroopa kirikute osadust.“

Hööri kohtumisel arutletakse, kuidas assamblee teema „Jumala armu poolt vabastatud“ ning selle kolm alateemat „Lunastus pole müügiks“, „Inimene pole müügiks“ ja „Loodu pole müügiks“ suhestuvad piirkonna erinevate kontekstide ning kogemustega ja kuidas seda peaks assambleel väljendama gg herunterladen.

Rootsi peapiiskop dr Antje Jackélen tervitas delegaate avajumalateenistusel 31. jaanuaril. Eelassambleed juhtisid LML-i Euroopa piirkondade asepresidendid Frank July (Kesk- ja Lääne-Euroopa), Helga Byfuglien (Põhjamaad) ja Tamas Fabiny (Kesk- ja Ida-Euroopa) mails from gmail. Eelassamblee peaettekandjateks olid LML-i peasekretär õp dr Martin Junge ning Burgert Brand Saksa Evangeelsest Luterlikust Kirikust Namiibias.

Eelassambleel arutatud teemade hulka kuuluvad ÜRO jätkusuutliku arengu eesmärgid, mille ka LML on omaks võtnud, ja Euroopa väljakutsed ning kirikute roll download minecraft without registration. Oma sõnumi edastavad kohtumisel Naised Kirikus ja Ühiskonnas programmi esindajad ning noorte delegaadid, kes valmistuvad ülemaailmseks noorte eelassambleeks avast chip.

LML-i 12. assamblee Aasia ning Ladina-Ameerika, Kariibi ja Põhja-Ameerika eelassambleed toimusid augustis ja septembris vastavalt Bangkokis, Tais ja Paramaribol, Surinamel stockfish. Aafrika eelassamblee toimub 5.–11. veebruarini Johannesburgis, Lõuna-Aafrikas; ülemaailmne noorte eelassamblee Ondangwas, Põhja-Namiibias 3.–9 Download fire stick. maini; ning naiste eelassamblee delegaadid kohtuvad 4.–9. maini Namiibia pealinnas Windhoekis.

10.–16. mail toimuvat LML-i 12. assambleed võõrustavad Namiibia kolm luterlikku kirikut. Oodatud on 800 külalist, kellest umbes 370 on LML-i liikmeskirikute delegaadid. Assamblee on LML-i kõrgeim otsustusõiguslik organ, mille delegaadid kõigist liikmeskirikutest kohtuvad iga 6–7 aasta järel.

 

Allikas: LML

Print Friendly, PDF & Email

Iganädalane uudiskiri

Toeta ajakirja ilmumist!

Toeta ajakirja väljaandmist!
English