Luterlik Maailmaliit (LML) ja Islami Abi Maailmas (Islamic Relief Worldwide, IRW) arutavad üheskoos ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti täidesaatva komitee kohtumisel usupõhiste organisatsioonide olulisust veendunud kaastöötajatena humanitaartöös.
Kõrvalüritus „Inimesed usus puuduses inimeste heaks“ toimub 8. oktoobril 2015 ÜRO Rahvaste palees Genfis.
Paneeldiskussioonil usu rolli üle arutlevad LML-i peasekretär õp dr Martin Junge, IRW-i president dr Mohamed Ashmawey ja Vabatahtlike Ühenduste Rahvusvahelise Nõukogu (International Council of Voluntary Agencies, ICVA) täidesaatev direktor pr Nan Buzard. Moderaator on ÜRO pagulasabi kaitse ülemvolinik dr Volker Türk.
Kõrvalüritus keskendub 2012. aasta ülemvoliniku usu ja kaitse dialoogi pärandile eriti usupõhiste valitsusväliste organisatsioonide seas. Pagulaste ülemvolinik António Guterres lõpetab oma teenistuse selle aasta lõpus. Osa tema pärandist on usupõhistele organisatsioonidele abipakkumine.
„Me tahame rõhutada, kuidas – ajal, kui meie praeguses maailma religioon paistab liiga tihti kui lahutav või konfliktne jõud – usk ja religioon võivad olla rahu allikaks,“ ütleb õp dr Martin Junge. „Inimesed usus saavad ja tõesti töötavad koos puuduses inimeste heaks.“
Dr Mohamed Ashmawey ütleb: „Usk annab mitmeid õppetunde, mis saavad meil aidata hinnata mitmekesisust maailmas ja teistega harmoonias elamise olulisust. Usupõhised organisatsioonid võivad olla eriliselt heal positsioonil, et toetada usukogudusi sobival ja kultuuriliselt tundlikul viisil. IRW-s oleme me inspireeritud oma usust ja me hindame seda rikkust ja väärtust, mida usuperspektiivid saavad tuua indiviididele, perekondadele ja kogukondadele.“
Augustis 2014 allkirjastasid IRW ja LML pöördelise „Arusaamise memorandumi“, et teha koostööd humanitaaralal, uurimistöös ja propageerimistöös. Sellega loodi tugev liit globaalsete islami ja kristlike humanitaarorganisatsioonide vahel.
Märtsis 2015 ÜRO inimõiguste kõrvalüritusel kirjeldas ÜRO religiooni- või usuvabaduse eriraportöör prof Heiner Bielefeldt LML-i ja IRW-i vahelist koostööd kui näidet „tähendusrikastest tegudest, mis aitavad tugevdada sallivust ja heatahtlikkust sõnavabaduse ja usuvabaduse suunas ühiskonnas.“