ISSN 2228-1975
Search

Õpetaja Joel Luhamets ja õpetaja Tiit Salumäe pühitseti piiskopiks

Piiskopid
Piiskop Einar Soone, peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Joel Luhamets eilsel jumalateenistusel (foto: Erik Peinar)

 

Eile, 23. aprillil Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimunud jumalateenistusel pühitseti õpetaja Joel Luhamets ja õpetaja Tiit Salumäe piiskopiks.

Pühitsejaks oli EELK peapiiskop Urmas Viilma, kaaspühitsejateks peapiiskop emeeritus Andres Põder ja piiskop Einar Soone. Assisteerisid Soome Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop emeeritus dr Juha Pihkala, Läti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Pāvils Brūvers, Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Aarre Kuukauppi ja Inglismaa Kiriku piiskop dr Brian Castle.

Täna pühitsetud piiskopid seatakse ametisse kunagistesse piiskopilinnadesse – Tiit Salumäe Haapsallu ja Joel Luhamets Tartusse. Konsistooriumi otsuse kohaselt jagunevad piiskoppide piirkonnad järgnevalt:

Põhja piirkonna piiskop on Einar Soone, kes pühitseti piiskopiks 1992. aastal ning asub Tallinnas. Tema piirkonda kuuluvad Tallinna praostkond, Ida-Harju praostkond, Viru praostkond ja Järva praostkond.

Lääne piirkonna ja diasporaa piiskop on Tiit Salumäe, kes seatakse ametisse 1. mail kell 12 Haapsalu Toom-Niguliste kirikus. Tema piirkonda kuuluvad Lääne praostkond, Lääne-Harju praostkond, Saarte praostkond ning eestikeelne diasporaa Euroopas.

Lõuna piirkonna piiskop on Joel Luhamets, kes seatakse ametisse 25. mail kell 12 Tartu Pauluse kirikus. Tema piirkonda kuuluvad Tartu praostkond, Viljandi praostkond, Võru praostkond, Valga praostkond ja Pärnu praostkond.

EELK Kirikukogu valis 13. jaanuaril 2015 piiskopiks Joel Luhametsa ja Tiit Salumäe.

 

Allikas: eelk.ee

Soovitatud:

English