Uudised ja oikumeenia

Konverents religiooni rollist Venemaa poliitikas

6.–7. juunini toimub Tartu ülikoolis rahvusvaheline konverents, mis käsitleb religiooni ning kiriku rolli Venemaa ja tema naaberriikide sise- ning välispoliitikas amazon music to my music completely.

Kahe päeva jooksul esinevad ettekannetega 18 ühiskonnateadlast Venemaalt, USAst ning Euroopast, nende hulgas Viacheslav Karpov, sotsioloogiaprofessor Lääne-Michigani ülikoolist, Kesk-Euroopa ülikooli professor Irina Papkova ning Alexander Verkhovsky, Moskva info- ja analüüsikeskuse SOVA direktor logos to download. Vaatluse all on religiooni ning kiriku roll Venemaa ja tema naaberriikide sise- ning välispoliitikas. Mitmed ettekanded käsitlevad usuvabaduse, usulise mitmekesisuse ja sallivusega seotud küsimusi ning religioosset äärmuslust cod mobile herunterladen der konfiguration.

Konverentsi üks peaesinejatest, Moskvas asuva info- ja analüüsikeskuse SOVA direktor Aleksander Verkhovsky ütleb, et Medvedev püüdis viimastel aastatel riiki ja kirikut omavahel lähendada, viies koolidesse religiooni ja eetika põhialuste õpetuse, sõjaväes seati sisse kaplaniamet ning ametlikes sõnavõttudes hakati toetama vene õigeusku download windows xp disk images (iso-files).

„Sellisele arengule seisab vastu Venemaa sekulariseerunud ühiskond ning iseäranis riigibürokraatia. Viimase kuue kuu jooksul kasvanud protestiliikumisest on ilmselgelt näha, et usuühendused puutuvad poliitikaga vähe kokku, aga siiski peetakse neid opositsiooni hulgas nende konservatiivsete väärtuste pärast automaatselt osaks valitsuse repressiivaparaadist,“ ütleb Verkhovsky lieder in youtube herunterladen.

Tema sõnul on viimase kolme-nelja aasta jooksul äärmusluse-vastase seadusandluse ebakohane rakendamine muutunud kõige tõsisemaks südametunnistusvabaduse ohuks Venemaal, hõlmates nüüd juba ka mõõdukaid ja mittepoliitilisi organisatsioone – kohtuistungitel tõestatakse kohtualuste süüd meetoditega, mis hirmutavad ka vene õigeusu kirikut ennast outlook bilder automatisch herunterladen registry. „Kõige kirglikum arutelu keerleb hetkel punk-rock bändi Pussy Riot ümber. Vene õigeusu kirik on võtmas suurt riski, kuna kaalul on tema jaoks oluline ressurss – sügav austus kiriku kui kõige tähtsama traditsioonilise institutsiooni suhtes wie kann man filme in netflix herunterladen. Sellises olukorras saab vene õigeusu kirik vaevalt midagi võita. Tema kaotuste ulatus sõltub poliitilise olukorra üldisest arengust. Viimast aga on hetkel võimatu ette ennustada,“ arvab Verkhovsky pdf dateien mit iphone herunterladen.

Konverents „Religioon ja poliitika Venemaal: siseriiklikud ja rahvusvahelised aspektid“ korraldab TÜ Euroopa Liidu–Venemaa uuringute keskus CEURUS ja see toimub 6.–7 geburtstagskarten kostenlos downloaden. juunini TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna hoones Toomemäel (Lossi 36-214). Kõik on oodatud kuulama!

Rohkem infot: http://ceurus.ut.ee

Lisainfo: Siiri Maimets, TÜ Balti õpingute keskuse koordinaator, tel 737 5199, siiri.maimets@ut.ee

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade Download pdf write for free.

Print Friendly, PDF & Email

Iganädalane uudiskiri

Toeta ajakirja ilmumist!

Toeta ajakirja väljaandmist!
English